Шовковський: Коли пішов бити Гусєв, мене захлеснула хвиля емоцій

Сер 7, 2020

Легендарний голкіпер збірної України Олександр Шовковський згадав протистояння зі Швейцарією в рамках 1/8 фіналу чемпіонату світу-2006.

Цитує його zbirna.

Матч зі Швейцарією — це було протистояння двох прагматичних підходів. Думаю, тоді багато хто ставив, що буде післяматчева серія, до якої ми виявилися краще підготовленими. Я завжди говорив, що пенальті – це гра нервів. Зрозуміло, що фактор майстерності ніхто не скасовує, але не менш важливими стають холоднокровність і спокій, а це вже вміння контролювати свою нервову систему. Навіть зараз, коли я переглядаю ту серію 11-метрових ударів, починає стукати серце, а емоції – зашкалювати.

Актуально: Шовковський: У Москві в наш автобус полетіла пляшка.

Взявши свій емоційний стан під контроль, я прекрасно розумів, що і як мені потрібно робити. У двох випадках парирував удари, в третьому – за нас зіграла поперечина. І тільки в той момент, коли пішов бити Олег Гусєв, я, прорахувавши всі математичні розклади, дав собі слабину – мене просто захлиснула хвиля емоцій. Я розумів, що з двох спроб нам потрібно реалізувати хоча б одну, при цьому швейцарці, в разі нашої подвійний невдачі, повинні забити обидва рази.

Нагадаймо, Шовкоський: Блохін відрахував зі збірної трьох гравців.