Медведєв: Теніс розвивається дуже динамічно у нашій країні

Лип 20, 2020

У Полтаві на кортах тенісного клубу Скітенс відбувся парний турнір Полтавська битва-2020. Найзірковішою стала пара у складі з екс-четвертою ракеткою світу Андрієм Медведєвим та президентом Федерації тенісу України Сергієм Лагуром. Тенісисти вийшли до стадії плей-оф, проте через травму не змогли продовжити виступи й знялися зі змагань.

Фото: Богдан Проскуров

У ексклюзивному інтерв’ю для Спортивного погляду ми поспілкувалися з екс-четвертою ракеткою світу про участь у подібних турнірах та напрям, куди рухається український теніс.

Вітаємо у Полтаві. Як доїхали? Часто берете участь у подібних турнірах?

Доїхав дуже добре й радий опинитися у Полтаві. Дорога у вас будується, майже вся ділянка Київ – Полтава зроблена. Радує, що і в місті класні дороги. На жаль, раніше не грав тут у теніс, оскільки не проводилися турніри у моїй віковій категорії. Приємно опинитися тут разом з нашими аматорами, серед яких чимало зірок бізнесу й навіть політики. Що може бути краще, ніж опинитися в прекрасному місці, пограти з друзями в теніс й насолодитися гарною атмосферою.

Відчуваєте себе фаворитом цього турніру?

У жодному разі ні (сміється – ред.). Тричі грали, однак далі 1/8 фіналу нашій парі на вдавалося дійти. Рівень тенісу дуже високий. Для того щоб тут перемагати, потрібно бути у дуже хорошій формі. На жаль, роки беруть своє й перекривати 2/3 корту вже не під силу.

Фото: Богдан Проскуров

Майже 20 років минуло з того часу, коли припинили професіональну кар’єру. Як вдається підтримувати ігрову форму?

Кілька років я працював помічником капітана чоловічої збірної, останні три роки працюю капітаном збірної, тому постійно тримаю себе в формі, граю з хлопцями. Єдина велика перерва була під час карантину. Нікому не можна було грати навіть на приватних кортах. Дуже довго відновлювався.

А так, теніс розвивається дуже динамічно у нашій країні. Стає все більше популярним. Дівчата наші показують класні результати. Тепер час ще й хлопцям наздоганяти. Наприклад, Полтава славиться талантами, можливо, й тут, у цьому клубі, виростуть таланти, котрі потраплять до збірної й будуть представляти країну на змаганнях найвищого рівня.

Фото: Богдан Проскуров

Можливо, й зараз уже є такі таланти?

Безумовно, вони є. Втім талант потрібно розвивати. Для того щоб гравець відбувся, йому необхідно створити правильні тренувальні умови з хорошим процесом підготовки. І тоді результати не змусять довго чекати. Переконаний, тут, серед маленьких хлопчиків і дівчаток, є майбутні зірки.

Якщо дивитися глобально, чому український теніс після Андрія Медведєва не мав тенісистів, які б входили до 10 кращих?

Не погоджуся. ТОП-10 це дуже висока планка для будь-якого тенісиста в світі. В Україні, порівняно з іншими країнами, лише останнім часом почали створюватися умови, які підходять для підготовки професіоналів. Я свого часу на почату кар’єри поїхав надовго у Німеччину – з 15 років, тому що там якраз були ті правильні умови.

За час після того, як я завершив кар’єру, була прекрасна плеяда тенісистів. Це й Олександр Долгополов, котрий підбирався до ТОП-10 й грає так, що його люблять у всьому світі за його стиль гри. Сергій Стаховський був у ТОП-30, показував стабільний теніс, багато років є лідером нашої збірної. Звісно, це й Ілля Марченко, Артем Смірнов, Денис Молчанов.

Є гравці дуже хороші, яким, мабуть, до десятки найкращих не вистачило тих самих умов у дитинстві, щоб вони відповідали умовам суперників, проти яких ми грали, – Франції, Англії, Америки тощо. Останнім часом в Україні кількість клубів зросла, і ми налагоджуємо процес, щоб йшли плеяди тенісистів, а не одиниці. Переконаний, найближчим часом так все й буде.

Фото: Богдан Проскуров

Усе ж у нашому чоловічому тенісі будуть свої молоді зірки, як-от у жіночому Еліна Світоліна, Даяна Ястремська?

Звісно. Ми щиро радіємо успіхам дівчат. Їх досягнення популяризують теніс. Побачивши результати Еліни Світоліної, Даяни Ястремської, Лесі Цуренко, Марти Костюк, Даші Снігур, батьки захочуть віддати своїх дітей на теніс, а там уже справа за нами, як їх навчити, підготувати, виховати. Це справа не одного року. Проте в нас усе життя попереду.

Проте теніс – доволі затратний вид спорту. Як бути із фінансовою складовою?

Нижче ТОП-60 – ТОП-70 – це вже затратна частина. Федерація за останні роки провела чимало заходів, зробила чимало для підтримки наших спортсменів, які не можуть платити за оренду чи тренуватися в повному обсязі. Ми сподіваємося, що ця програма діятиме й надалі та допоможе нашим тенісистам розвиватися. Насправді ви маєте рацію: це затратно. Проте ці затрати вартують того, якщо ви потрапите нагору. Вони повернуться в потрійному, а то й більшому еквіваленті. Але є й інший бік: якщо цього не станеться, ви відчуєте фінансове навантаження.